Zakupy z Aliexpress

Menu

Cena i link: $169.00 Odkurzacz ILIFE V7S – recenzja „bez ściemy”. Test chińskiego, inteligentnego odkurzacza od Chuwi.

Urządzenie testuje od dwóch miesięcy i myślę, że jestem już w stanie podzielić się swoimi wnioskami na jego temat. ILIFE V7S to odkurzacz, który ostatnimi czasy (wraz z innymi modelami ilife) stał się małym hitem sprzedażowym w naszym kraju. Sporo osób je kupiło i mniej lub bardziej zachwala je swoich recenzjach, opiniach i komentarzach. Dlatego też nie będę tego wszystkiego powtarzał czy też zamieszczał filmów jak odkurzacz ten pięknie sprząta za nas bo wszyscy zainteresowaniu już to wiedzą. Napiszę za to co w nim mi się nie podoba. Nie po to aby kogokolwiek zniechęcać do zakupu, ale po to by miał świadomość także wad przy wszystkich jego zaletach. Trzeba oczywiście pamiętać o relacji ceny do możliwości (porównanie cen odkurzacza dostępne na stronie – chinaprices.pl). Generalnie jednak warto, jednak ze świadomością że:

Po pierwsze – nie przekonuje mnie siła ciągu jaką oferuje ten model – wynosi ona jak podają różne źródła 600 Pa, w modelu ILIFE V7S jest to jeszcze mniej, bo tylko 400 Pa, jak wyczytałem w jednym z humorystycznych komentarzy ciąg ten nie jest w stanie zgasić świeczki. Dla porównania w Xiaomi Mi robot siła ta wynosi 1800 Pa, a w Ilife A4 – 1000 Pa. Ma to znaczenie wszędzie tam, gdzie szczotki na których opiera się odkurzanie nie są wystarczające efektywne np. gdy mamy nieco głębsze fugi w płytkach – tam zostaną cięższe śmieci jak np. piasek. Podejrzewam, że ma to także znaczenie przy odkurzaniu dywanów (nie posiadam, więc nie potrafię powiedzieć jak jest naprawdę).

Po drugie – odkurzacz porusza się chaotycznie, przez co w jednych miejscach jest 10 razy, a do innych dotrze po 30 minutach raz, albo i wcale. Zaraz mi ktoś słusznie zwróci uwagę, że są różne tryby pracy odkurzacza – to prawda, można włączyć poruszania się po spirali (na paręnaście sekund), czy też przy krawędziach ścian ale to nie rozwiązuje sprawy. Na szczęście odkurzacz pracuje dość długo więc w końcu przeważnie udaje mu się dotrzeć w każde miejsce …, pod warunkiem, że gdzieś wcześniej nie utknie.

Po trzecie – odkurzacz potrafi się zablokować i nie mówię tutaj o kablach, małych i lekkich dywanach itp. w moim przypadku ma duży problem żeby wydostać się z sypialni…, trudno powiedzieć co jest tego przyczyną bo nie ma tam żadnych przeszkód, który by to uniemożliwiały. Układ mebli w sypialni jest taki, że w jednym miejscu jest dość wąskie przejście pomiędzy szafą na łóżkiem i podejrzewam że przez to odkurzacz nie potrafi się przecisnąć choć ma wystarczająco miejsca by swobodnie przejechać. Nie radzi sobie także z wersalką w jednym z pokoi, ma ona lekko opadający spód przez co odkurzasz potrafi się niemal „wbić” pod nią ale już nie daje rady się wycofać i blokuje się tam. Krótki film na tę okoliczność:

Po czwarte mycie – które zostało toporne rozwiązanie, woda z pojemnika przez specjalne w nim otwory sączy się na mopa i tyle… sprawia to, że środek odkurzacza po myciu, tam gdzie jest ten pojemnik staje się mokry. Boje się, że to może spowodować jakieś uszkodzenie urządzenia gdy dostanie się ona do elektroniki. Samo mycie to właściwie przetarcie kurzu, aczkolwiek potrafi sobie poradzić też łatwiej usuwalnymi zabrudzeniami/plamami. Nie spodziewałem się też niczego więcej więc nie jestem bynajmniej rozczarowany. Przy myciu z uwagi na głupotę urządzenia warto zawęzić rewir do pojedynczych pomieszczeń, a ponieważ potrafi się zablokować lepiej go nie zostawiać przy myciu samopas bo wywali całą wodę w miejscu gdzie utknie (szczególnie niebezpieczne przy panelach).

Dwie fotografie przedstawiają płytki przed myciem oraz po:

Podsumowanie – odkurzacz ma swoje wady i szereg ograniczeń o których wyżej napisałem, nie mniej jednak spełnia swoją rolę oferując dobry stosunek ceny do jakości. Nie jest on tak wydajny jak drogie odpowiedniki, sprzątanie zajmie mu więcej czasu ale ze swojego zadania ostatecznie się wywiąże.

Odkurzacz dostępny jest także w sklepie Gearbest.

W przypadku pytań lub chęci uzyskania pomocy zapraszamy do zaprzyjaźnionej grupy tematycznej na Facebook:  Aliexpress telefony, tablety, gadżety
  • Categories:   Gadżety i elektronika, Wszystko dla domu

    Comments