Zakupy z Aliexpress

Menu

Cena: $61.99 Xioami Mi Box – recenzja „okiem laika”

Do tej pory nie miałem  styczności z tego typu urządzeniami, ani też się nimi nie interesowałem bo  pomysł przekształcania telewizora w duży tablet (bez ekranu dotykowego) wydawał się bezsensowny. Zakupy dokonałem spontanicznie z ciekawości i sympatii dla Xiaomi i jej produktów. Znawców tematu proszę więc o pomoc i uzupełnienie w komentarzach mojej recenzji. Wasze wskazówki będą bardzo cenne w odkrywaniu do czego jeszcze przydaje się tv box.

Kliknij aby powiększyć obrazek

Parametry techniczne – kliknij aby powiększyć

Czym więc jest ten cały mini box? Najprościej rzecz ujmując, Xiaomi Mi Box 4K to niewielka przystawka do telewizora wyposażona w system Android TV 6.0, działająca w 4K i obsługująca standard HDR. Urządzenie jest obsługiwane bezprzewodowym pilotem, który rozumie komendy głosowe. Dzięki tej przystawce, nasz telewizor staje się domowym centrum multimediów – takim właśnie dużym tabletem. Możemy dzięki niej pograć na swoim TV w gry z google play, przeglądać internet, oglądać filmy i programy telewizyjne z serwisów streamingowych.

Nie jest to z pewnością najmocniejsze parametrami urządzenie tego typu, są zdecydowanie lepsze z NVIDIA SHIELD TV na czele, ale Xiaomi Mi Box ma tę zaletę, że jest relatywnie tani. Na zdjęciu z lewej strony można podejrzeć parametry techniczne urządzania.

Gry – Mi Box współpracuje m.in. z padem od xboxa dzięki czemu granie w tytuły znane nam z telefonu komórkowego nabiera nowego wymiaru. Niestety nie wszystkie gry dostępne w sklepie google play da się zainstalować bezpośrednio na Mi Box, nie zawsze bowiem są one udostępnione przez twórców dla tej platformy. Ilość dostępnych pozycji powinna jednak wystarczyć aby zapewnić trochę rozrywki i każdy coś tu znajdzie dla siebie. Bardzo fajnie wygląda i gra się np. w The Walking Dead.

Kliknij aby powiększyć obrazek

PLEX – kliknij aby powiększyć

Multimedia – tutaj drzemie największa siła tego urządzenia. Wystarczy zainstalować popularny odtwarzacz multimedialny KODI wraz z kilka pluginami, aby bezpośrednio w telewizorze mieć dostęp do dziesiątek serwisów oferujących streaming najnowszych filmów, seriali, produkcji dokumentalnych oraz programów telewizyjnych. Uspokajam, iż oglądanie tego typu materiałów, bez ich udostępniania jest w naszym kraju póki co legalne. W praktyce działa to całkiem sprawnie, nie doświadczyłem przycięć w trakcie oglądania ale na pewno potrzeba do tego stabilnego łącza o jakiejś sensownej prędkości. Źródłem multimediów nie musi być jednak wyłącznie internet, możemy skorzystać z zasobów mieszczących się na naszym domowym komputerze łączą się z nim poprzez domową sieć wi-fi.

Kliknij aby powiększyć obrazek

Kliknij aby powiększyć obrazek

Polecam w takiej instytucji skorzystać z oprogramowanie PLEX dzięki któremu możemy stworzyć sobie domowy serwis VOD z prawdziwego zdarzenia. O każdym filmie przeczytamy krótką notkę, możemy obejrzeć zwiastun, galerię zdjęć z filmu itp. Wszystko to wygląda okazale i robi fajne wrażenie do tego jest po prostu wygodne.

Xioami Mi Box możemy także wykorzystać do Netflixa, przeglądanie stron internetowych, oglądania materiałów z youtuba czy słuchania muzyki zarówno ze stacji radiowych jak i naszych kolekcji mp3 na komputerze.

Podsumowując – świetne urządzenie w przystępnej cenie.

Cena urządzenia w dniu zakupu wynosiła $61.99 teraz jest troszeczkę droższe. Aktualne porównanie cen i najlepsze oferty znajdują się na stronie chinaprices.pl
  • Categories:   Gadżety i elektronika, Recenzje

    Comments